FreshMail.pl

O WHISKY LIVE WARSAW

WARTO WIEDZIEĆ

Lubisz whisky?

My również. Witaj na pokładzie!

To dlatego, w 2014 roku, zorganizowaliśmy festiwal whisky w Warszawie. Ile razy stałeś przed półką sklepową i myślałeś o tym, że dobrze byłoby wcześniej poznać smak whisky, którą chcesz kupić? Festiwal powstał właśnie po to! W jednym miejscu i czasie spotkasz kilkaset gatunków whisky z niemal całego świata a co najważniejsze, masz okazję do degustacji każdego z wariantów. Więcej o degustacji podczas Whisky Live Warsaw dowiesz się klikając na „Na festiwalu”.

Co warto wiedzieć o Whisky Live Warsaw

Czy chciałbyś dowiedzieć się więcej o whisky a nie wiesz skąd?

Przy każdym stoisku czekać będzie producent danej whisky gotowy odpowiedzieć na Wasze wszystkie pytania. Festiwal to wyjątkowa okazja do spotkania i rozmowy z ambasadorami, master blenderami i przedstawicielami marek prezentowanych podczas wydarzenia.

Fajnie, ale o co chodzi?

Naszą inicjatywą jest wprowadzenie Was do świata whisky. Każda jest inna, przepiękna i złożona. Każdy na pewno znajdzie swój typ i coś dla siebie- ale najpierw musi je poznać. Podczas festiwalu dowiedzie się Państwo o historii konkretnych marek, ich sposobach destylacji, pochodzeniu oraz rodzaju. Wzbogacamy również nasz festiwal o łączenie smaków i aromatów whisky z różnymi potrawami, słodyczami czy kawą.

Ile trwa festiwal?

Festiwal to dwa niezapomniane dni w roku.

Czy wstęp na festiwal jest odpłatny?

Tak. Bilety będą dostępne online oraz w punktach dystrybucji na terenia całej Polski. Bliżej wydarzenia cena biletu wzrasta. Radzimy zakupić bilet online, aby ominąć kolejki w dniu festiwalu.

Kupuję bilet i co dalej?

Zakupiony bilet zostanie przesłany na podany adres mailowy. Koniecznie wydrukuj dokument i wraz z dowodem tożsamości zabierz ze sobą na wydarzenie. Przy wejściu na wydarzeniu (a dokładniej przy recepcji kontrolującej wejście na teren festiwalu) wymienisz bilet na opaskę festiwalową, otrzymasz tu także kieliszek degustacyjny. Opaska upoważnia do bezpłatnej degustacji kilkudziesięciu wybranych edycji dostępnych na stoiskach.

Do czego upoważnia mnie bilet?

Każdy, kto zakupi bilet dostaje tym samym możliwość do degustacji whisky na wszystkich stoiskach na terenie festiwalu. W cenie biletu jest również kieliszek degustacyjny. Przewidziane są również płatne dramy bardziej wiekowych lub specjalnych edycji whisky. Bilet nie upoważnia do wstępu na Masterclass, Food Pairing czy Strefy Vip.

Jakich trunków mogę spróbować podczas festiwalu?

Whisky Live Warsaw szczyci się najbogatszą ofertą prezentowanych trunków. Poszukujemy Wystawców w różnych częściach świata z nadzieją na odnalezienie ciekawych propozycji dla naszych gości. Dotychczas, poza Szkocją i Irlandią, gościliśmy whisky z Finlandii, Islandii, Norwegii, Szwecji, Japonii, Tajwanu, Indii, USA oraz Australii. „Wodzie życia” towarzyszyły podczas festiwalu także liderzy w danych kategoriach: szampan Joseph Perrier, wódki Roberto Cavalli i Ostoya, koniaki Chabasse i Maison Rene Laclie, rumy Botucal i Dictador, armaniak Chabot, a także moonshine Ole Smoky i Climax by Tim Smith.

Znalazłem whisky jakiej szukałem, gdzie ją kupię?

W sklepie festiwalowym dostępne będą niemal wszystkie edycje prezentowane przez Wystawców. Dodatkowo, wszystkie whisky w sklepie festiwalowym kupisz w promocji 23%. To ty decydujesz kiedy dokonujesz zakupu. Promocja ważna jest podczas trwania festiwalu.

Czy będę potrzebował brać ze sobą dokumenty?

Warto zabrać ze sobą dowód osobisty ze względu na charakter imprezy ;).

A jeżeli nie mam dokumentu? Czy na festiwal mogą wejść osoby nieletnie?

Jeżeli jesteś nieletni przyjdź z opiekunem. Najlepiej przyznaj się od razu, spiszemy oświadczenie, które wszystko załatwi.

A jak z parkingiem?

Wokół hotelu będą dostępne miejsca parkingowe w cenie specjalnej dla gości. Radzimy jednak nie przyjeżdżać samochodem :).

Czy mogę robić zdjęcia podczas festiwalu?

Wręcz zachęcamy do robienia zdjęć. Po festiwalu odbędzie się konkurs fotograficzny. Zwycięzca będzie mógł zdobyć unikatową serię whisky festiwalowej.

Czy na festiwal można wnosić jedzenie i napoje?

Naturalnie, jednak dla naszych gości zawsze przewidujemy na miejscu specjalne punkty w których będzie można kupić: kanapki, ciasta czy kawę. Dodatkowo restauracja festiwalowa przygotowała dla Państwa specjalną kartę lunchową. Zapraszamy również na sesję food pairing, gdzie nie dość, że można zjeść coś pysznego to jeszcze dowiemy się jak to zostało przygotowane.

Skąd dowiem się jaki jest program festiwalowy?

Każdy z naszych gości otrzymuje katalog w którym opisane jest to i więcej.. 🙂

Czy jest coś co ułatwi mi wycieczkę po stoiskach festiwalu?

I to jest jedno z tych „więcej” w katalogu. Umieścimy dla Państwa mapę, na której zaznaczone będzie każde stoisko.

Chcę porozmawiać z wystawcą z innego kraju a nie znam angielskiego...

Dla Waszej dyspozycji przewidujemy tłumaczy.

Lubisz dostawać prezenty?

Listonosz podrzuci Ci coś raz na tydzień.
Częściej nie ma czasu. Jest zbyt popularny.

Do Whisky Live Warsaw 2017

pozostało:

Days
Hours
Minutes
Seconds

Lubisz whisky?

Otrzymuj Najlepszy newsletter o whisky w Polsce.

Będziesz dostawał nie tylko HOT INFO ale także materiały ekskluzywne.

Dołącz do nas!

Zapisuję się

FreshMail.pl