FreshMail.pl

LIMITOWANE EDYCJE

WHISKY FESTIWALOWA

Limited Edition 2017

Whisky Live Warsaw 2017

Po wielkim sukcesie pierwszej edycji Amrut Spectrum, tym razem kolej na drugą.
Pierwsza edycja dojrzewała w specjalnie na ten cel stworzonej beczce, złożonej z pięciu innych beczek: świeży dąb amerykański, francuski, hiszpański oraz beczki po sherry Oloroso i Pedro Ximenez.
Jako że świeży dąb hiszpański miał niewielki wpływ na dojrzewającą w nim whisky, tym razem zrezygnowano z niego, tworząc finalną beczkę z czterech innych: świeżo wypalony amerykański dąb, lekko wypalony francuski dąb, ex sherry Oloroso i ex sherry Pedro Ximenez. Po początkowych trzech latach dojrzewania w beczkach po Bourbonie, całość przelano do takiej właśnie beczki, na kolejne 3,5 roku.
Oznaczenie 004 na etykiecie symbolizuje ilość różnych beczek, które posłużyły do stworzenia tej docelowej. Amrut Spectrum batch 2 w wersji limitowanej, pojawił się na WLW 2017 jako whisky festiwalowa. Intensywny bursztynowy kolor, intensywne aromaty rodzynek, fig, śliwek, pomarańczy, czekolady, kawy, skóry, cynamonu i tytoniu, to wszystko zamknięte w jednej butelce.

wlw17-amrut-spectrum-butelka-2
wlw-teeling-2016-460x700
Limited Edition 2016

Teeling Single Cask Madeira

Spośród setki występujących jest jedyna w swoim rodzaju.
Pojawia się tylko tu, na festiwalu w Warszawie.
Każdego roku na to wydarzenie butelkujemy unikatową whisky, każdego roku inną.
Podczas 3—ej edycji zaprezentowaliśmy irlandzką Teeling Single Cask Madeira,
której wyprodukowano jedyne 306 butelek.

Leżakowała w beczce po Maderze od 2004 roku dzięki czemu nabrała winnych aromatów i wzmocnionego charakteru. Butelkowana z mocą beczki, niefiltrowana.

Limited Edition 2015

Glenfarclas 15 Years Old

Jedyna w swoim rodzaju edycja Glenfarclas 15YO butelkowana specjalnie z okazji warszawskiego festiwalu Whisky Live Warsaw 2015.

Liczba butelek mocno ograniczona!

15 letnia whisky dojrzewająca w beczkach po sherry, zdobywca 95 punktów u Jima Murraya. Posiada niezwykle potężny aromat sherry z odrobiną mięty. Na podniebieniu oprócz sherry odczuwalny jest również posmak rodzynek, skórki pomarańczowej i orzechów włoskich. Wykończenie whisky wyjątkowo długie, skomplikowane. Poprzez dodanie wody uwalnia się ogrom słodyczy.

wlw-glenfarclas-2015-460x700
wlw-kavalan-2015-460x700
Limited Edition 2015

Kavalan Selection Peaty Cask

Wyjątkowa edycja zdobywającej coraz większą popularność na świecie tajwańskiej whisky Kavalan, butelkowana z okazji warszawskiego festiwalu Whisky Live Warsaw 2015.

Kavalan Selection Peaty Cask jest serią mocno limitowaną, butelkowaną z mocą beczki (54%), niefiltrowana na zimno, o naturalnym kolorze wynikającym z leżakowania w beczce, w której wcześniej przebywała whisky torfowa – stąd też dymne akcenty w smaku.

Limited Edition 2014

The Speakeasy Blended Malt

Pozycja na pewno ciekawa dla kolekcjonerów oraz wielbicieli trunków z Islay ponieważ whisky The Speakeasy to Blended Malt, w skład którego wchodzą destylaty słodowe z takich destylarni jak Ardbeg, Bowmore oraz Caol Ila.

Kolor: Jasno złoty
Zapach: Balans. Alkohol nie uderza nas w nos. Torfowy, ale jednocześnie słodki. Wanilia, lukrecja, sherry w tle. Rodzynki, suszone daktyle, zroszony deszczem ciepły asfalt, nuta soli oraz mięty w tle.
Smak: Oleisty i słodki na języku i podniebieniu. Dym, torf, pikantne przyprawy oraz świąteczny susz owocowy. Lekko cytrusowy z nutą jałowca w tle.
Finisz średnio długi – susz owocowy, dym i słodycz.

wlw-speakeasy-2014-460x700

Masterclass

Szkolenia pod okiem najlepszych

Goście specjalni

Autorytety świata whisky

Whisky festiwalowa

Limitowane edycje

Zatoka smaku

Wzmacniane smakołyki

Food Pairing

Nowatorskie połaczenia

Degustacje

Setki whisky i innych alkoholi

Lubisz dostawać prezenty?

Listonosz podrzuci Ci coś raz na tydzień.
Częściej nie ma czasu. Jest zbyt popularny.

Do Whisky Live Warsaw 2018

pozostało:

Days
Hours
Minutes
Seconds

Lubisz whisky?

Otrzymuj Najlepszy newsletter o whisky w Polsce.

Będziesz dostawał nie tylko HOT INFO ale także materiały ekskluzywne.

Dołącz do nas!

FreshMail.pl