FreshMail.pl

ZNAKOMITOŚCI ŚWIATA WHISKY

GOŚCIE SPECJALNI

Ingvar Ronde

Wydawca i publicysta Malt Whisky Yearbook, najbardziej opiniotwórczego zbioru publikacji o tematyce whisky, wydawanego co roku. Pierwszy numer ukazał się w 2006 roku. W magazynie ukazują się artykuły Ingvara oraz innych cenionych publicystów.

Dominic Roskrow

Dziennikarz i autor książek, zajmujący się tematyką whisky od ponad 20 lat. Obecnie wydaje magazyn „Whiskeria”, pisze do „Whisky Magazine”(którego był wydawcą przez 4 lata), „Drinks International” oraz „Malt Advocate”.  Ostatnio prowadzi również nową platformę Ruperta Muroch’a — The Daily.

Autor książek: „1001 whiskies you must try before you die”, „The World’s Best Whiskies — 750 Unmissable Drams from Tain to Tokyo (2010)”, „Collins Gems: Whisky (2009)”. W 2007 roku otrzymał najwyższe odznaczenie „Keepr of the Quaich”, a w 2010 został uhonorowany tytułem „Kentucky Colonel”.

Ian McWilliam

Tak jak większość pracowników destylarni Glenfarclas, Ian spędził tam większość życia zdobywając doświadczenie we wszystkich możliwych sektorach. Swoją drogę rozpoczął w 1991 roku, pomagając przy produkcji. Następnie awansował na asystenta menadżera, zajmując to stanowisko przez 3 lata. Obecnie, jako specjalista do spraw marketingu jeździ po całym świecie aby nieść dobra wieść o whisky zwanej Glenfarclas. Ian musi uwielbiać swoją pracę ponieważ nie może się z nią rozstać, mieszka bowiem w budynku destylarni.

George S. Grant

Rodzina Grant prowadzi destylarnię Glenfarclas od pokoleń. George jest szóstym z kolei potomkiem, który trzyma pieczę nad rodzinnym przybytkiem. Prowadzi cały proces sprzedażowy a także prezentuje markę osobiście na całym świecie, prowadząc szkolenia i degustacje. Największą frajdą jest dla niego dzielenie się rocznikami, które były beczkowane jeszcze za kadencji jego ojca czy dziadka.

Ian Chang

Master blender tajwańskiej destylarni Kavalan, w której pracuje od 10 lat. Ukończył studia wyższe w Londynie na wydziale Nauk O Żywności. Praca master blendera to nie tylko stałe doglądanie procesu maturacji w leżakowni, ale również przeprowadzanie badań w laboratorium. Oprócz tego Ian stale podróżuje, promując markę Kavalan, która dwa lata z rzędu została okrzyknięta najlepszą whisky świata.

Kellie Du

Brand Ambasador marki Kavalan. Pracuje w branży whisky od 6 lat. Debiutowała jako sprzedawca w firmie dystrybuującej alkohol. Obecnie promuję najlepszą whisky na świecie podróżując po wszystkich kontynentach.

Jan Beckers

Swoją przygodę z whisky rozpoczął jako przewodnik w destylarni Glenfiddich Dufftown w 1998 roku. Jak sam mówi rozpoczęcie pracy z whisky było dla jego kariery kamieniem milowym. Nie jest to łatwa praca i wielu z jego byłych kolegów odpuściło w trakcie. Jak sam mówi największym zaszczytem w byciu ambasadorem jest to, że sam wybiera whisky, którą prezentuje.

Od pierwszej beczki, którą zabutelkowano, Jan wraz z kolegą z pracy- Fredem-  ocenia rozlew zapisując na butelce swoje noty tastingowe. Jest szczęśliwy, że może uczestniczyć w procesie twórczym a nie tylko opowiadać o whisky. Whisky zajmuje główne miejsce w jego życiu. Podróżuje z nią wszędzie. Jego hobby szybko rozwinęło się i przemieniło w wymarzoną pracę. Za kolejne pięć lat widzi siebie nadal w tej samej firmie. Chce być uczestnikiem rozwoju swojej „rodziny”.

Charles Maclean

Jest Założycielem Whisky Magazine a od 1995 roku współtworzy Malt Whisky Society’s Newsletter. Obecnie uważany za światowy autorytet w temacie szkockiej whisky. Regularnie pisze do magazynów w Rosji, Holandii, Wielkiej Brytanii, USA i Kanady. Jest również konsultantem przemysłu gorzelniczego. Współpracuje z Magazynem Whisky i firmoą Stilnovisti w Polsce.

Zanim zaczął pisać zajmował się m.in. pasterstwem, grał też w zespole rockandrollowym.
Zadebiutował wydaną w 1972 roku książką Island On The Edge Of The World – autentyczną historią mieszkańców małej wyspy, którzy żyli odseparowani od cywilizacji przez ponad 2 tysiące lat. Wraz z przybyciem misjonarzy i turystów na wyspę dotarły również pieniądz, choroby i zepsucie. Doprowadziło to do rozpadu lokalnej społeczności i w konsekwencji w 1930 roku wyspa została ostatecznie opuszczona. Za tę powieść autor otrzymał nagrodę Scottish Arts Council New Writer’s Award”[1]”. W latach siedemdziesiątych XX wieku poświęcił dwa lata na badaniu prawdziwej historii dwóch dziewczynek żyjących z wilkami w bengalskiej dżungli. Efektem tej pracy była wydana w 1977 roku The Wolf Children.

Tim Smith

Zaczął destylowanie swojego Moonshine w spartańskich warunkach w środku lasu. Dzięki swojemu zapałowi i pewności jakości swojego produktu stworzył rozpoznawalną markę Climax Moonshine.
Gwiazda programu Moonshiner — Bimbrownicy, emitowanego na Discovery Channel.

Leśne bimbrowanie, pędzenie samogonu — czy na pewno te czasy już za nam? W rzeczywistości w Stanach Zjednoczonych jest to kwitnący, wart miliony dolarów, całkowicie nielegalny biznes. W programie Moonshiners można podejrzeć jak radzą sobie panowie Bimbrownicy z prowadzeniem leśnego interesu. Pędzą „księżycówkę” żyjąc dobrze z lokalnymi władzami oraz stosując zmyślne techniki kamuflażu.

Ashok Chokalingam

Manager ds. Sprzedaży i Marketingu w destylarni Amrut w Indiach. Posiada bogate doświadczenie na międzynarodopwym rynku od Europy, poprzez Północną Afrykę i Azję. Obecne stanowisko obejmuje już od 13 lat- jest główną osobą zajmującą się sprzedażą i marketingiem na poziomie globalnym. Odnosi sukcesy w dystrybucji w ponad 42 państwach. Jest uznawany za innowatora w świecie marketingu whisky.

Amrut Distillery — swoją działalność rozpoczęła w 1948 roku. Jęczmień zbierany jest na północy kraju, woda czerpana ze źródeł Himalajów a produkcja odbywa się na południu w mieście Bangalore. Z powodu ekstremalnych temperatur utrata alkoholu (angel’s share) wynosi tutaj niemalże 15 % rocznie co mocno przyspiesza jego dojrzewanie.

Georgie Bell

Global ambasador marki Bacardi. Wcześniej ambasadorka stowarzyszenia miłośników whisky, The Scotch Malt Whisky Society, które ma swoją filię również w Polsce. Wielokrotna jurorka światowych zawodów barmańskich World Class. Prowadzi degustacje i prezentacje poświęcone szeroko pojętej tematyce whisky. Georgie mieszka w Edynburgu. Z wykształcenia jest geografem. W przeszłości pracowała jako barmanka. Przygodę za barem rozpoczęła jeszcze podczas studiów na Uniwersytecie Edynburskim. W środowisku miłośników alkoholi PREMIUM nazywana „miss whisky”.

Masterclass

Szkolenia pod okiem najlepszych

Zatoka smaku

Wzmacniane smakołyki

Goście specjalni

Autorytety świata whisky

Food Pairing

Nowatorskie połaczenia

Whisky festiwalowa

Limitowane edycje

Degustacje

Setki whisky i innych alkoholi

Lubisz dostawać prezenty?

Listonosz podrzuci Ci coś raz na tydzień.
Częściej nie ma czasu. Jest zbyt popularny.

Do Whisky Live Warsaw 2018

pozostało:

Days
Hours
Minutes
Seconds

Lubisz whisky?

Otrzymuj Najlepszy newsletter o whisky w Polsce.

Będziesz dostawał nie tylko HOT INFO ale także materiały ekskluzywne.

Dołącz do nas!

FreshMail.pl