FreshMail.pl

ZNAKOMITOŚCI ŚWIATA WHISKY

GOŚCIE SPECJALNI

Ingvar Ronde

Ingvar Ronde jest autorem, wydawcą I publicystą Malt Whisky Yearbook. Zaczął wydawać pismo w 2006 roku. Publikacja pisma raz w roku szybko stała się punktem nie do przeoczenia w kalendarzu fanatyków whisky na całym świecie. Whisky Year Book jest jest najbardziej opiniotwórczą publikacją związaną z tematyką whisky. Szybko zyskała sobie również miano najbardziej obszernego i obiektywnego źródła o tym co się dzieje w świecie whisky. Zawiera profile wszystkich trunków zarówno ze Szkocji jak i z całego świata a także artykuły związane z ich tematyką autorstwa Ingvara oraz innych cenionych publicystów.

Ingvar Rhonde żyje w mieście Malmo na południu Szwecji. Chociaż posiada wykształcenie ekonomiczne nigdy nie pracował na tym podłożu, natomiast na pewno pomogło mu w rozwoju kariery. Prowadzi on bowiem sieć sklepów ze sprzętem ogrodowym, pisze i publikuje od zeszło dwudziestu lat a gdyby tego było mało jest również prowadzącym spotu radiowego w tematyce muzyki tanecznej z 1920 i 1930 roku.

Dominic Roskrow

Utytułowany autor książek o whisky, który pracował jako dziennikarz ponad 20 lat.
Jest wydawcą Whiskeria, największego światowego magazynu o whisky. Pisze też regularnie do Whisky Magazine, którego był wydawcą przez 4 lata, do Drinks International, Malt Advocate. Ostatnio prowadzi również nową platformę Ruperta Muroch’a — The Daily.

Autor wielu książek o whisky, jak chociażby: „1001 whiskies you must try before you die”, „The World’s Best Whiskies — 750 Unmissable Drams from Tain to Tokyo (2010)”, „Collins Gems: Whisky (2009)”. Dominic zwiedził większość destylarni w Szkocji, Irlandii i Ameryce. Zwiedza destylarnie na całym świecie w poszukiwaniu nowych dramów. W 2007 roku otrzymał najwyższe odznaczenie, przyznawane za zasługi dla świata whisky, tytuł „Keepr of the Quaich”, a w 2010 został uhonorowany tytułem „Kentucky Colonel”.

Ian McWilliam

Tak jak większość pracowników destylarni Glenfarclas, Ian spędził tam większość życia pracując we wszystkich możliwych sektorach. Swoją podróż rozpoczął w 1991 roku, pomagając przy produkcji. Następnie awansował na asystenta menadżera, zajmując to stanowisko przez 3 lata. Obecnie, jako specjalista do spraw marketingu jeździ po całym świecie aby nieść dobra wieść o whisky zwanej Glenfarclas. Ian musi uwielbiać swoją pracę ponieważ nie może się z nią rozstać. Mieszka bowiem w budynku destylarni.

GLENFARCLAS DISTILLERY — Destylarnia założona w 1836 roku, od sześciu pokoleń (od 1865) należąca do rodziny Grant. Jako jedyna destylarnia w Szkocji wciąż stosuje bezpośrednie podgrzewanie alembików płomieniem, pozostałe przeszły na tzw. podgrzewanie pośrednie za pomocą spiral wypełnionych gorącą parą.

George S. Grant

George Grant, syn Johna jest szóstym dziedzicem rodziny Grant’ów a, która prowadzi destylarnię Glenfarclas. Ponad to jest dyrektorem ds. sprzedaży w firmie. Dołączył do biznesu rodzinnego z doświadczeniem w pracy w szkockiej firmie dystrybuującej alkohole- między innymi Glenfarclas’a- do Hong Kongu. George jest prawdziwym pasjonatą, który uwielbia edukować społeczność w dziedzinie whisky.  Największą frajdą jest dla niego prezentowanie starszych ekspresji Glanfarclass’a, które produkował za swojej kadencji jeszcze jego ojciec i dziadek.

Destylarnia jest całkiem nieduża, dlatego nie ma możliwości znalezienia whisky Glenfarclas w każdym supermarkecie. Mimo to został zauważony i dzięki swojemu zaangażowaniu w zachowanie jakości i tradycji na ryku whisky uhonorowany przez Whisky Magazine w 2006 roku tytułem „Distiller of the Year’ for „being consistenly good and staying true for it’s core values’.

Ian Chang

Ian Chang jest master blenderem w destylarni Kavalan w Tajwanie. Kavalan jeste relatywnie młodą jednocześnie zrzeszającą masę entuzjastów marką. Rozpoczął precę w destylarni Kavaln około 10 lat temu, zaraz po ukończeniu studiów na uczelni w Londynie w dziedzinie nauki o żywności. Jak sam przyznaje kierunek stał się bardzo pomocny w przemyśle alkoholowym oraz chemii smaków.

Ian opowiada, że pracuje dziennie ponad 10 godzin. Jego dzień zaczyna się od papierkowej roboty i odpisywania na maile. Tasting sampli odbywa się pomiędzy 10:00 a 16:00. Paleta aromatów jest wtedy najbardziej intensywna. Po 17 Ian czyta i analizuje wyniki badań. Praca w laboratorium jest również jego dzinną rutyną. Odkąd rozpoczęto eksport Kavalana, czyli od jakiś trzech lat Ian wiele podróżuje po świecie. Jak sam mówi funckja Master Blendera jest jego wymarzoną pracą.

Kellie Du

Brand Ambasador marki Kavalan. Dla grupy King Car Group pracuje na tym stanowisku od roku jeżdżąc po całym świecie prowadząc szkolenia i degustacje na temat whisky z Tajwanu. W przemyśle whisky pracuje od 6 lat. Wcześniej zajmowała się importem i dystrybucją złotego trunku. Wcześniej zajmowała się importem i dystrybucją złotego trunku.

KAVALAN WHISKY — pierwsza i jedyna whisky single malt z Tajwanu. Zdobywca wielu nagród na prestiżowym festiwalu World Whiskies Awards oraz World Spirits Challange. Whisky najwyższej jakości leżakowana głównie w rzadkich beczkach po sherry. Z racji gorącego klimatu w Tajwanie dojrzewa bardzo szybko w kilka lat uzyskując pełnię swoich delikatnych owocowych aromatów. Nazwa destylarni nawiązuje do pierwszego plemienia., które osiedliło się w Tajwanie. Tradycyjnie przypisuje sie mu uczciwość, szczerość i nieugiętość w codziennym zmaganiu z rzeczywistością.

Jan Beckers

Swoją przygodę z whisky rozpoczął jako przewodnik w destylarni Glenfiddich Dufftown w 1998 roku. Jak sam mówi rozpoczęcie pracy z whisky było dla jego kariery kamieniem milowym. Nie jest to łatwa praca i wielu z jego byłych kolegów odpuściło w trakcie. Jak sam mówi największym zaszczytem w byciu ambasadorem jest to, że sam wybiera whisky, którą prezentuje.

Od pierwszej beczki, którą zabutelkowano, Jan wraz z kolegą z pracy- Fredem-  ocenia rozlew zapisując na butelce swoje noty tastingowe. Jest szczęśliwy, że może uczestniczyć w procesie twórczym a nie tylko opowiadać o whisky. Whisky zajmuje główne miejsce w jego życiu. Podróżuje z nią wszędzie. Jego hobby szybko rozwinęło się i przemieniło w wymarzoną pracę. Za kolejne pięć lat widzi siebie nadal w tej samej firmie. Chce być uczestnikiem rozwoju swojej „rodziny”.

Charles Maclean

Jest Założycielem Whisky Magazine a od 1995 roku współtworzy Malt Whisky Society’s Newsletter. Obecnie uważany za światowy autorytet w temacie szkockiej whisky. Regularnie pisze do magazynów w Rosji, Holandii, Wielkiej Brytanii, USA i Kanady. Jest również konsultantem przemysłu gorzelniczego. Współpracuje z Magazynem Whisky i firmoą Stilnovisti w Polsce.

Zanim zaczął pisać zajmował się m.in. pasterstwem, grał też w zespole rockandrollowym.
Zadebiutował wydaną w 1972 roku książką Island On The Edge Of The World – autentyczną historią mieszkańców małej wyspy, którzy żyli odseparowani od cywilizacji przez ponad 2 tysiące lat. Wraz z przybyciem misjonarzy i turystów na wyspę dotarły również pieniądz, choroby i zepsucie. Doprowadziło to do rozpadu lokalnej społeczności i w konsekwencji w 1930 roku wyspa została ostatecznie opuszczona. Za tę powieść autor otrzymał nagrodę Scottish Arts Council New Writer’s Award”[1]”. W latach siedemdziesiątych XX wieku poświęcił dwa lata na badaniu prawdziwej historii dwóch dziewczynek żyjących z wilkami w bengalskiej dżungli. Efektem tej pracy była wydana w 1977 roku The Wolf Children.

Tim Smith

Zaczął destylowanie swojego Moonshine w spartańskich warunkach w środku lasu. Dzięki swojemu zapałowi i pewności jakości swojego produktu stworzył rozpoznawalną markę Climax Moonshine.
Gwiazda programu Moonshiner — Bimbrownicy, emitowanego na Discovery Channel.

Leśne bimbrowanie, pędzenie samogonu — czy na pewno te czasy już za nam? W rzeczywistości w Stanach Zjednoczonych jest to kwitnący, wart miliony dolarów, całkowicie nielegalny biznes. W programie Moonshiners można podejrzeć jak radzą sobie panowie Bimbrownicy z prowadzeniem leśnego interesu. Pędzą „księżycówkę” żyjąc dobrze z lokalnymi władzami oraz stosując zmyślne techniki kamuflażu.

Ashok Chokalingam

Manager ds. Sprzedaży i Marketingu w destylarni Amrut w Indiach. Posiada bogate doświadczenie na międzynarodopwym rynku od Europy, poprzez Północną Afrykę i Azję. Obecne stanowisko obejmuje już od 13 lat- jest główną osobą zajmującą się sprzedażą i marketingiem na poziomie globalnym. Odnosi sukcesy w dystrybucji w ponad 42 państwach. Jest uznawany za innowatora w świecie marketingu whisky.

Amrut Distillery — swoją działalność rozpoczęła w 1948 roku. Jęczmień zbierany jest na północy kraju, woda czerpana ze źródeł Himalajów a produkcja odbywa się na południu w mieście Bangalore. Z powodu ekstremalnych temperatur utrata alkoholu (angel’s share) wynosi tutaj niemalże 15 % rocznie co mocno przyspiesza jego dojrzewanie.

Masterclass

Szkolenia pod okiem najlepszych

Zatoka smaku

Wzmacniane smakołyki

Goście specjalni

Autorytety świata whisky

Food Pairing

Nowatorskie połaczenia

Whisky festiwalowa

Limitowane edycje

Degustacje

Setki whisky i innych alkoholi

Lubisz dostawać prezenty?

Listonosz podrzuci Ci coś raz na tydzień.
Częściej nie ma czasu. Jest zbyt popularny.

Do Whisky Live Warsaw 2017

pozostało:

Days
Hours
Minutes
Seconds

Lubisz whisky?

Otrzymuj Najlepszy newsletter o whisky w Polsce.

Będziesz dostawał nie tylko HOT INFO ale także materiały ekskluzywne.

Dołącz do nas!

Zapisuję się

FreshMail.pl