FreshMail.pl

historia

W 1997 roku powołano do życia wydawnictwo Paragraph Publishing, międzynarodowe medium biznesowe, specjalizujące się w różnego rodzaju trunkach i podróżach.
Przedmiotem jej działalności było wydawanie książek, magazynów, tworzenie stron internetowych, organizowanie degustacji połączonych z wręczaniem nagród na całym świecie.

Rok później, w 1998 roku, wydano pierwszy magazyn tematyczny, poświęcony w całości whisky — Whisky Magazine, który obecnie drukowany jest w pięciu językach. Festiwal Whisky Live jest autorskim projektem Paragraph Publishing. Premierowa odsłona tego wydarzenia odbyła się w lutym 2000 roku w Tokio. W tym samym roku zorganizowano festiwal w Londynie. W kolejnych latach Whisky Live pojawiał się w kolejnych miastach, m.in. w: Tokio, Sydney, Hongkongu, Nowym Jorku, Singapurze czy Paryżu. Obecnie organizowany jest rokrocznie w 32 miastach na wszystkich kontynentach.

W 2014 roku do grona miast gospodarzy Whisky Live dołączyła Warszawa. Organizatorem festiwalu jest firma Tudor House, Ltd, importer i dystrybutor alkoholi z segmentu premium. Podczas pierwszych dwoch edycji festiwal gościł 50-ciu wystawców z całego świata, w tym z tak egzotycznych krajów jak: Tajwan, Indie, Finlandia, Islandia czy Japonia. Dużym sukcesem organizacyjnym okazała się trzecia edycja Whisky Live Warsaw – uczestniczyło w niej 55 wystawców z 15 krajów. W ciągu dwóch dni festiwal odwiedziła rekordowa liczba ponad 3500 gości.

 

W 2017 roku do miast reprezentujących Whisky Live w Polsce dołączył Sopot. Pierwsza edycja festiwalu w Trójmieście była odsłoną ekskluzywną. Liczbę fanatyków whisky w tym regionie ograniczono do 1000 najbardziej zagorzałych. Goście mogli zdegustować ponad 200 rodzajów najszlachetniejszych trunków (w tym nawet 18 letnich) w ramach wejściówki.

Whisky Live Warsaw

ORGANIZATOR

Jarek Buss

Pomysłodawca i organizator cyklicznych degustacji i szkoleń. Założyciel i publicysta portalu „Whisky Fan Club” grupy zrzeszającej ponad 15 tys. członków w serwisie Facebook. Publicysta miesięcznika Forbes.
Za swoją wiedzę, dokonania i wkład w promocje whisky jako pierwszy Polak został uhonorowany zaproszeniem do sędziowania w prestiżowych zawodach Worlds Whiskies Awards odbywających się co roku w Londynie. W 1995 roku założył firmę Tudor House jedną z najbardziej wpływowych firm zajmujących się importem i dystrybucją whisky segmentu premium w Polsce. Jest także właścicielem sieci sklepów Ballantine’s.

Swoją pasję przekuł na prężnie działającą już od ponad 20 lat firmę. Stale kształci się w dziedzinie szlachetnych trunków a swoją wiedzą chętnie dzieli się z adeptami sztuki degustacji. Podróżuje po całym świecie odkrywając nowe destylarnie, poznając nowe sposoby produkcji i kultury spożywania bursztynowego trunku.

To prawda, jestem pracoholikiem. Ale z drugiej strony, jak się nie pracuje, to nie stworzy się tego, co chce. Moja firma Tudor House jest moim oczkiem w głowie i marzeniem, które dwadzieścia lat temu się pojawiło. Wydaje mi się, że jeżeli człowiek ma jakąś pasję i chce coś stworzyć, to trzeba być w stanie poświęcić się przez 24 godziny na dobę, a nie 8 godzin i do domu. Wtedy to nie wyjdzie. A poza tym zaletą tego jest to, że oprócz tego, co robię, ja pasjonuję się tematyką whisky. Podróże po świecie, po destylarniach, poznawanie nowych ludzi, nowych kultur, dokształcanie się w tej tematyce. Zupełnie nie traktuję tego jako obowiązki, tylko przyjemność.

ORGANIZATOR

FIRMY

TUDOR HOUSE

Działajaca od ponad 20 lat firma Tudor House jest krajowym liderem w segmencie importu i dystrybucji ekskluzywnych marek alkoholi.

Zobacz

GEORGE BALLANTINE’S

Sieć sklepów z alkoholami działająca od 1995 roku. Są postrzegane jako perła elegancji i szkockiej tradycji.

Zobacz

Lubisz dostawać prezenty?

Listonosz podrzuci Ci coś raz na tydzień.
Częściej nie ma czasu. Jest zbyt popularny.

Do Whisky Live Warsaw 2017

pozostało:

Days
Hours
Minutes
Seconds

Lubisz whisky?

Otrzymuj Najlepszy newsletter o whisky w Polsce.

Będziesz dostawał nie tylko HOT INFO ale także materiały ekskluzywne.

Dołącz do nas!

Zapisuję się

FreshMail.pl