FreshMail.pl

ZNAKOMITOŚCI ŚWIATA WHISKY

GOŚCIE SPECJALNI

Ingvar Ronde

Wydawca i publicysta Malt Whisky Yearbook, najbardziej opiniotwórczego zbioru publikacji o tematyce whisky, wydawanego co roku. Pierwszy numer ukazał się w 2006 roku. W magazynie ukazują się artykuły Ingvara oraz innych cenionych publicystów.

Dominic Roskrow

Dziennikarz i autor książek, zajmujący się tematyką whisky od ponad 20 lat. Obecnie wydaje magazyn “Whiskeria”, pisze do “Whisky Magazine”(którego był wydawcą przez 4 lata), “Drinks International” oraz “Malt Advocate”.  Ostatnio prowadzi również nową platformę Ruperta Muroch’a — The Daily.

Autor książek: “1001 whiskies you must try before you die”, “The World’s Best Whiskies — 750 Unmissable Drams from Tain to Tokyo (2010)”, “Collins Gems: Whisky (2009)”. W 2007 roku otrzymał najwyższe odznaczenie “Keepr of the Quaich”, a w 2010 został uhonorowany tytułem “Kentucky Colonel”.

Ian McWilliam

Tak jak większość pracowników destylarni Glenfarclas, Ian spędził tam większość życia zdobywając doświadczenie we wszystkich możliwych sektorach. Swoją drogę rozpoczął w 1991 roku, pomagając przy produkcji. Następnie awansował na asystenta menadżera, zajmując to stanowisko przez 3 lata. Obecnie, jako specjalista do spraw marketingu jeździ po całym świecie aby nieść dobra wieść o whisky zwanej Glenfarclas. Ian musi uwielbiać swoją pracę ponieważ nie może się z nią rozstać, mieszka bowiem w budynku destylarni.

George S. Grant

Rodzina Grant prowadzi destylarnię Glenfarclas od pokoleń. George jest szóstym z kolei potomkiem, który trzyma pieczę nad rodzinnym przybytkiem. Prowadzi cały proces sprzedażowy a także prezentuje markę osobiście na całym świecie, prowadząc szkolenia i degustacje. Największą frajdą jest dla niego dzielenie się rocznikami, które były beczkowane jeszcze za kadencji jego ojca czy dziadka.

Ian Chang

Master blender tajwańskiej destylarni Kavalan, w której pracuje od 10 lat. Ukończył studia wyższe w Londynie na wydziale Nauk O Żywności. Praca master blendera to nie tylko stałe doglądanie procesu maturacji w leżakowni, ale również przeprowadzanie badań w laboratorium. Oprócz tego Ian stale podróżuje, promując markę Kavalan, która dwa lata z rzędu została okrzyknięta najlepszą whisky świata.

Kellie Du

Brand Ambasador marki Kavalan. Pracuje w branży whisky od 6 lat. Debiutowała jako sprzedawca w firmie dystrybuującej alkohol. Obecnie promuję najlepszą whisky na świecie podróżując po wszystkich kontynentach.

Jan Beckers

Swoją przygodę z whisky rozpoczął jako przewodnik w destylarni Glenfiddich Dufftown w 1998 roku. Jak sam mówi rozpoczęcie pracy z whisky było dla jego kariery kamieniem milowym. Nie jest to łatwa praca i wielu z jego byłych kolegów odpuściło w trakcie. Jak sam mówi największym zaszczytem w byciu ambasadorem jest to, że sam wybiera whisky, którą prezentuje.

Od pierwszej beczki, którą zabutelkowano, Jan wraz z kolegą z pracy- Fredem-  ocenia rozlew zapisując na butelce swoje noty tastingowe. Jest szczęśliwy, że może uczestniczyć w procesie twórczym a nie tylko opowiadać o whisky. Whisky zajmuje główne miejsce w jego życiu. Podróżuje z nią wszędzie. Jego hobby szybko rozwinęło się i przemieniło w wymarzoną pracę. Za kolejne pięć lat widzi siebie nadal w tej samej firmie. Chce być uczestnikiem rozwoju swojej „rodziny”.

Charles Maclean

Jest Założycielem Whisky Magazine a od 1995 roku współtworzy Malt Whisky Society’s Newsletter. Obecnie uważany za światowy autorytet w temacie szkockiej whisky. Regularnie pisze do magazynów w Rosji, Holandii, Wielkiej Brytanii, USA i Kanady. Jest również konsultantem przemysłu gorzelniczego. Współpracuje z Magazynem Whisky i firmoą Stilnovisti w Polsce.

Zanim zaczął pisać zajmował się m.in. pasterstwem, grał też w zespole rockandrollowym.
Zadebiutował wydaną w 1972 roku książką Island On The Edge Of The World – autentyczną historią mieszkańców małej wyspy, którzy żyli odseparowani od cywilizacji przez ponad 2 tysiące lat. Wraz z przybyciem misjonarzy i turystów na wyspę dotarły również pieniądz, choroby i zepsucie. Doprowadziło to do rozpadu lokalnej społeczności i w konsekwencji w 1930 roku wyspa została ostatecznie opuszczona. Za tę powieść autor otrzymał nagrodę Scottish Arts Council New Writer’s Award”[1]”. W latach siedemdziesiątych XX wieku poświęcił dwa lata na badaniu prawdziwej historii dwóch dziewczynek żyjących z wilkami w bengalskiej dżungli. Efektem tej pracy była wydana w 1977 roku The Wolf Children.

Tim Smith

Zaczął destylowanie swojego Moonshine w spartańskich warunkach w środku lasu. Dzięki swojemu zapałowi i pewności jakości swojego produktu stworzył rozpoznawalną markę Climax Moonshine.
Gwiazda programu Moonshiner — Bimbrownicy, emitowanego na Discovery Channel.

Leśne bimbrowanie, pędzenie samogonu — czy na pewno te czasy już za nam? W rzeczywistości w Stanach Zjednoczonych jest to kwitnący, wart miliony dolarów, całkowicie nielegalny biznes. W programie Moonshiners można podejrzeć jak radzą sobie panowie Bimbrownicy z prowadzeniem leśnego interesu. Pędzą “księżycówkę” żyjąc dobrze z lokalnymi władzami oraz stosując zmyślne techniki kamuflażu.

Ashok Chokalingam

Manager ds. Sprzedaży i Marketingu w destylarni Amrut w Indiach. Posiada bogate doświadczenie na międzynarodopwym rynku od Europy, poprzez Północną Afrykę i Azję. Obecne stanowisko obejmuje już od 13 lat- jest główną osobą zajmującą się sprzedażą i marketingiem na poziomie globalnym. Odnosi sukcesy w dystrybucji w ponad 42 państwach. Jest uznawany za innowatora w świecie marketingu whisky.

Amrut Distillery — swoją działalność rozpoczęła w 1948 roku. Jęczmień zbierany jest na północy kraju, woda czerpana ze źródeł Himalajów a produkcja odbywa się na południu w mieście Bangalore. Z powodu ekstremalnych temperatur utrata alkoholu (angel’s share) wynosi tutaj niemalże 15 % rocznie co mocno przyspiesza jego dojrzewanie.

Georgie Bell

Global ambasador marki Bacardi. Wcześniej ambasadorka stowarzyszenia miłośników whisky, The Scotch Malt Whisky Society, które ma swoją filię również w Polsce. Wielokrotna jurorka światowych zawodów barmańskich World Class. Prowadzi degustacje i prezentacje poświęcone szeroko pojętej tematyce whisky. Georgie mieszka w Edynburgu. Z wykształcenia jest geografem. W przeszłości pracowała jako barmanka. Przygodę za barem rozpoczęła jeszcze podczas studiów na Uniwersytecie Edynburskim. W środowisku miłośników alkoholi PREMIUM nazywana „miss whisky”.

Do Whisky Live Warsaw 2019

pozostało:

Days
Hours
Minutes
Seconds

Share via

Lubisz whisky?

Otrzymuj Najlepszy newsletter o whisky w Polsce.

Będziesz dostawał nie tylko HOT INFO ale także materiały ekskluzywne.

Dołącz do nas!

FreshMail.pl