ZNAKOMITOŚCI ŚWIATA WHISKY

GOŚCIE SPECJALNI

_ingvar_ronde_2018_square

Ingvar Ronde

Wydawca i publicysta Malt Whisky Yearbook, najbardziej opiniotwórczego zbioru publikacji o tematyce whisky, wydawanego co roku. Pierwszy numer ukazał się w 2006 roku. W magazynie ukazują się artykuły Ingvara oraz innych cenionych publicystów.

_dominic_roskrow_2018_square

Dominic Roskrow

Dziennikarz i autor książek, zajmujący się tematyką whisky od ponad 20 lat. Obecnie wydaje magazyn “Whiskeria”, pisze do “Whisky Magazine”, “Drinks International” oraz “Malt Advocate”. Autor książek o tematyce whisky, m.in.: “1001 whiskies you must try before you die”, “The World’s Best Whiskies — 750 Unmissable Drams from Tain to Tokyo”

_ian_chang_2018_square

Ian Chang

Master blender tajwańskiej destylarni Kavalan, w której pracuje od 10 lat. Praca master blendera to nie tylko stałe doglądanie procesu maturacji w leżakowni, ale również prowadzenie badań w laboratorium. Oprócz tego Ian stale podróżuje, promując markę Kavalan, która dwa lata z rzędu została okrzyknięta najlepszą whisky świata.

_kellie_du_2018_square

Kellie Du

Global Brand Ambasador marki Kavalan. Pracuje w branży whisky od 6 lat. Debiutowała jako sprzedawca w firmie dystrybuującej alkohol. Dla grupy King Car Group pracuje na tym stanowisku od roku, jeżdżąc po całym świecie prowadząc szkolenia i degustacje na temat whisky z Tajwanu.

_tim_smitch_2018_square

Tim Smith

Zaczął destylowanie swojego Moonshine w spartańskich warunkach w środku lasu. Dzięki swojemu zapałowi i pewności jakości swojego produktu stworzył rozpoznawalną markę Climax Moonshine. Gwiazda programu Moonshiner — Bimbrownicy, emitowanego na Discovery Channel.

_ashock_chokalingam_2018_square

Ashok Chokalingam

Manager ds. Sprzedaży i Marketingu w destylarni Amrut w Indiach. Posiada bogate doświadczenie na międzynarodowym rynku – od Europy, poprzez Północną Afrykę po Azję. Obecne stanowisko piastuje już kilkanaście lat. Jest uznawany za innowatora w świecie marketingu whisky.

_mikkey_dee_bw_2018_square

Mikkey Dee

Szwedzki perkusista greckiego pochodzenia. W latach 1992-2015 występował w grupie Motörhead. U boku legendarnego basisty i wokalisty Iana „Lemmy’ego” Kilmistera tworzył oblicze jednej z najbardziej rozpoznawalnych grup muzycznych. Obie swoją karierę kontynuuje w znanym na całym świecie zespole Scorpions.

_rob_allanson_2018_square

Rob Allanson

Global Editor prestiżowego, brytyjskiego wydania Whisky Magazine (od ponad dekady związany z tym pismem). Były global ambasador marki William Grant & Sons. Niekwestionowany autorytet w dziedzinie whisky z wieloletnim doświadczeniem w branży. Swoją przygodę z dziennikarstwem zaczynał w prasie lokalnej.

_chearls_mclean_2018_square

Charles Maclean

Jest Założycielem Whisky Magazine a od 1995 roku współtworzy Malt Whisky Society’s Newsletter. Obecnie uważany za światowy autorytet w temacie szkockiej whisky. Regularnie pisze do magazynów w Rosji, Holandii, Wielkiej Brytanii, USA i Kanady. Jest również konsultantem przemysłu gorzelniczego.

_george_grant_2018_square

George S. Grant

Rodzina Grant prowadzi destylarnię Glenfarclas od pokoleń. George jest szóstym z kolei potomkiem, który trzyma pieczę nad rodzinnym przybytkiem. Prowadzi cały proces sprzedażowy a także prezentuje markę osobiście na całym świecie, prowadząc szkolenia i degustacje.

_jan_beckers_2018_square

Jan Beckers

Swoją przygodę z whisky rozpoczął jako przewodnik w destylarni Glenfiddich Dufftown w 1998 roku. Jak sam mówi rozpoczęcie pracy z whisky było dla jego kariery kamieniem milowym. Nie jest to łatwa praca i wielu z jego byłych kolegów odpuściło w trakcie. Obecnie pełni stanowisko Global Malt Ambasador w Douglas Laing & Co Ltd.

_georgia_bell_2018_square

Georgie Bell

Global ambasador marki Bacardi. Wcześniej ambasadorka stowarzyszenia miłośników whisky, The Scotch Malt Whisky Society, które ma swoją filię również w Polsce. Wielokrotna jurorka światowych zawodów barmańskich World Class. Prowadzi degustacje i prezentacje poświęcone szeroko pojętej tematyce whisky.

_ian_mcwiliam_2018_square1

Ian McWilliam

Tak jak większość pracowników destylarni Glenfarclas, Ian spędził tam większość życia zdobywając doświadczenie we wszystkich możliwych sektorach. Swoją drogę rozpoczął w 1991 roku, pomagając przy produkcji. Następnie awansował na asystenta menadżera, zajmując to stanowisko przez 3 lata. Obecnie pełni stanowisko specjalisty ds. spraw marketingu.