historia
Whisky Live

W 1997 roku powołano do życia wydawnictwo Paragraph Publishing, międzynarodowe medium biznesowe, specjalizujące się w różnego rodzaju trunkach i podróżach.
Przedmiotem jej działalności było wydawanie książek, magazynów, tworzenie stron internetowych, organizowanie degustacji połączonych z wręczaniem nagród na całym świecie.
Rok później, w 1998 roku, wydano pierwszy magazyn tematyczny, poświęcony w całości whisky — Whisky Magazine, który obecnie drukowany jest w pięciu językach. Festiwal Whisky Live jest autorskim projektem Paragraph Publishing. Premierowa odsłona tego wydarzenia odbyła się w lutym 2000 roku w Tokio. W tym samym roku zorganizowano festiwal w Londynie. W kolejnych latach Whisky Live pojawiał się w kolejnych miastach, m.in. w: Tokio, Sydney, Hongkongu, Nowym Jorku, Singapurze czy Paryżu. Obecnie organizowany jest rokrocznie w 34 miastach na wszystkich kontynentach.

 • Warsaw Whisky Fest

  organizacja pierwszej edycji festiwalu pod nazwą „Warsaw Whisky Fest”
 • Whisky Live Warsaw

  nawiązanie współpracy z Paragraph Publishing, festiwal dołącza do grona miast gospodarzy projektu Whisky Live, przyjmując nazwę „Whisky Live Warsaw”
 • Discovery Channel na festiwalu

  Tim Smith gościem specjalnym festiwalu, podczas którego kręcono jeden z odcinków programu „Bimbrownicy” wyświetlanego w Discovery Channel
 • Whisky Live Sopot

  organizacja pierwszej i jedynej jak dotąd lokalnej odsłony festiwalu
 • Warsaw Whiskies Awards

  premiera Warsaw Whiskies Awards – konkursu na najlepszą Whisky Festiwalową oraz Rankingu Publiczności
 • Centrum Praskie Koneser

  Whisky Live Warsaw wprowadza się do Centrum Praskiego Koneser, docelowej lokalizacji dla festiwalu
 • Whisky Live Warsaw 2019

  festiwal odbędzie się w dniach
  18 — 19 października 2019

Whisky Live Warsaw

ORGANIZATOR

wlw-organizator-jb

Jarek Buss

Pomysłodawca i organizator cyklicznych degustacji i szkoleń. Założyciel i publicysta portalu „Whisky Fan Club” grupy zrzeszającej ponad 15 tys. członków w serwisie Facebook. Publicysta miesięcznika Forbes.
Za swoją wiedzę, dokonania i wkład w promocje whisky jako pierwszy Polak został uhonorowany zaproszeniem do sędziowania w prestiżowych zawodach Worlds Whiskies Awards odbywających się co roku w Londynie. W 1995 roku założył firmę Tudor House dystrybucją whisky segmentu premium w Polsce. Jest także właścicielem sieci sklepów Ballantine’s.

Do Whisky Live Warsaw 2019

pozostało:

Days
Hours
Minutes
Seconds