O WHISKY LIVE WARSAW

WARTO WIEDZIEĆ

Lubisz whisky?

My również. Witaj na pokładzie!

To dlatego, w 2014 roku, zorganizowaliśmy festiwal whisky w Warszawie. Ile razy stałeś przed półką sklepową i myślałeś o tym, że dobrze byłoby wcześniej poznać smak whisky, którą chcesz kupić? Festiwal powstał właśnie po to! W jednym miejscu i czasie spotkasz kilkaset gatunków whisky z niemal całego świata a co najważniejsze, masz okazję do degustacji każdego z wariantów. Więcej o degustacji podczas Whisky Live Warsaw dowiesz się klikając na „Na festiwalu”.

Co warto wiedzieć o Whisky Live Warsaw

Czy chciałbyś dowiedzieć się więcej o whisky a nie wiesz skąd?

Przy każdym stoisku czekać będzie producent danej whisky gotowy odpowiedzieć na Wasze wszystkie pytania. Festiwal to wyjątkowa okazja do spotkania i rozmowy z ambasadorami, master blenderami i przedstawicielami marek prezentowanych podczas wydarzenia.

Fajnie, ale o co chodzi?

Naszą inicjatywą jest wprowadzenie Was do świata whisky. Każda jest inna, złożona. Każdy na pewno znajdzie swój typ, ale najpierw musi zdegustować kilka propozycji. Podczas festiwalu poznacie nie tylko smaki i aromaty, ale również historię, sposoby produkcji czy pochodzenie danych marek. Festiwal wzbogacamy o wykłady, warsztaty, pokazy oraz przeróżne atrakcje wokół tematyki whisky.

Ile trwa festiwal?

Festiwal to dwa niezapomniane dni w roku.

Czy wstęp na festiwal jest odpłatny?

Tak. Bilety będą dostępne online oraz w punktach dystrybucji na terenia całej Polski. Bliżej wydarzenia cena biletu wzrasta. Radzimy zakupić bilet online, aby ominąć kolejki w dniu festiwalu.

Kupuję bilet i co dalej?

Zakupiony bilet zostanie przesłany na podany adres mailowy. Koniecznie wydrukuj dokument i wraz z dowodem tożsamości zabierz ze sobą na wydarzenie. W bramce bilet wymienisz na opaskę i kieliszek degustacyjny. Opaska upoważnia do bezpłatnej degustacji kilkuset marek whisky dostępnych na stoiskach.

Do czego upoważnia mnie bilet?

Każdy, kto zakupi bilet dostaje tym samym możliwość degustacji wybranych whisky na stoiskach. W cenie biletu jest również kieliszek degustacyjny. Bilet nie upoważnia do wstępu na Masterclass, Food Pairing czy Strefy Vip.

Czy degustacja jest dodatkowo odpłatna?

Ideą festiwalu jest prezentacja szerokiego wachlarza różnych gatunków whisky w otwartej degustacji. Oznacza to, że podczas zakupu biletu wstępu na Whisky Live Warsaw goście są upoważnieni do bezpłatnej degustacji kilkuset whisky dostępnych na naszych stoiskach. Wystawca poinformuje Cie, które wersje trunków są przeznaczone do bezpłatnej degustacji.

Każdy uczestnik z ważnym biletem otrzyma bezpłatny kieliszek do degustacji przy wejściu na wydarzenie.

Poza dostępną w cenie biletu degustacją otwartą, cześć trunków oferujemy za dodatkową opłatą. Opłaty na stoiskach dokonujemy poprzez vouchery. Szukajcie specjalnych oznaczeń z cenami na butelkach. Pojemność płatnych shotów to 25 ml.

Jakich trunków mogę spróbować podczas festiwalu?

Whisky Live Warsaw szczyci się najbogatszą ofertą prezentowanych trunków. Zapraszamy Wystawców z całego świata chcąc zaprezentować najciekawsze propozycje dla naszych gości. Dotychczas, poza Szkocją i Irlandią, gościliśmy whisky z Finlandii, Islandii, Norwegii, Szwecji, Japonii, Tajwanu, Indii, USA oraz Australii.

Znalazłem whisky jakiej szukałem, gdzie ją kupię?

W sklepie festiwalowym dostępne będą wszystkie whisky dostępne na stoiskach w cenie niższej o 23%. Promocja ważna jest jedynie podczas trwania festiwalu.

Czy czy potrzebuję zabrać ze sobą dokumenty?

Warto zabrać ze sobą dowód osobisty ze względu na charakter imprezy ;).

A jeżeli nie mam dokumentu? Czy na festiwal mogą wejść osoby nieletnie?

Jeżeli jesteś nieletni przyjdź z opiekunem. Najlepiej przyznaj się od razu, spiszemy oświadczenie, które wszystko załatwi.

A jak z parkingiem?

Informujemy, że parking jest płatny. Radzimy jednak nie przyjeżdżać samochodem :).

Czy mogę robić zdjęcia podczas festiwalu?

Wręcz zachęcamy do robienia zdjęć. Po festiwalu odbędzie się konkurs fotograficzny. Zwycięzca będzie mógł zdobyć unikatową serię whisky festiwalowej.

Czy na festiwal można wnosić jedzenie i napoje?

Naturalnie, jednak dla naszych gości zawsze przewidujemy na miejscu specjalne punkty w których będzie można kupić: kanapki, ciasta czy kawę. Dodatkowo restauracja festiwalowa przygotowała dla Państwa specjalną kartę lunchową. Zapraszamy również na sesję food pairing, gdzie nie dość, że można zjeść coś pysznego to jeszcze dowiemy się jak to zostało przygotowane.

Skąd dowiem się jaki jest program festiwalowy?

Każdy z gości otrzymuje katalog festiwalowy w którym opisany jest program wydarzeń. Niezależnie stale komunikujemy wszelkie atrakcje na naszym fanpage na Facebooku: http://bit.ly/2hGO5GL

Czy jest coś co ułatwi mi wycieczkę po stoiskach festiwalu?

Podczas festiwalu udostępniamy mapę na której oznaczone jest każde stoisko.

Chcę porozmawiać z wystawcą z innego kraju a nie znam angielskiego...

Przewidujemy tłumaczy, którzy będą do dyspozycji dla Was podczas festiwalu.

Do Whisky Live Warsaw 2019

pozostało:

Days
Hours
Minutes
Seconds