ZNAKOMITOŚCI ŚWIATA WHISKY

GOŚCIE SPECJALNI

Ingvar Ronde

Wydawca i publicysta Malt Whisky Yearbook, najbardziej opiniotwórczego zbioru publikacji
o tematyce whisky, wydawanego co roku.
Pierwszy numer ukazał się w 2006 roku.
W magazynie ukazują się artykuły Ingvara oraz innych cenionych publicystów.

Georgie Bell

Global ambasador marki Bacardi. Wcześniej ambasadorka stowarzyszenia miłośników whisky, The Scotch Malt Whisky Society, które ma swoją filię również w Polsce. Wielokrotna jurorka światowych zawodów barmańskich World Class. Prowadzi degustacje i prezentacje poświęcone szeroko pojętej tematyce whisky.

Jan Beckers

Swoją przygodę z whisky rozpoczął jako przewodnik w destylarni Glenfiddich Dufftown
w 1998 roku. Jak sam mówi rozpoczęcie pracy
z whisky było dla jego kariery kamieniem milowym. Nie jest to łatwa praca i wielu z jego byłych kolegów odpuściło w trakcie. Obecnie pełni stanowisko Global Malt Ambasador
w Douglas Laing & Co Ltd.

Charles MacLean

Jest założycielem Whisky Magazine a od 1995 roku współtworzy Malt Whisky Society’s Newsletter. Obecnie uważany za światowy autorytet w temacie szkockiej whisky. Regularnie pisze do magazynów w Rosji, Holandii, Wielkiej Brytanii, USA i Kanady. Jest również konsultantem przemysłu gorzelniczego.

MIkkey Dee

Szwedzki perkusista greckiego pochodzenia.
W latach 1992-2015 występował w grupie Motörhead. U boku legendarnego basisty
i wokalisty Iana "Lemmy’ego" Kilmistera tworzył oblicze jednej z najbardziej rozpoznawalnych grup muzycznych. Obie swoją karierę kontynuuje
w znanym na całym świecie zespole Scorpions.

Tim Smith

Zaczął destylowanie swojego Moonshine
w spartańskich warunkach w środku lasu.
Dzięki swojemu zapałowi i pewności jakości swojego produktu stworzył rozpoznawalną markę Climax Moonshine. Gwiazda programu Moonshiner — Bimbrownicy, emitowanego na Discovery Channel.

Kellie Du

Global Brand Ambasador marki Kavalan. Debiutowała jako sprzedawca w firmie dystrybuującej alkohol. Dla grupy King Car Group pracuje na tym stanowisku, jeżdżąc po całym świecie prowadząc szkolenia i degustacje na temat whisky z Tajwanu.