LIMITOWANE EDYCJE

EDYCJE WHISKY LIVE WARSAW

edycja whisky live warsaw 2023

Càrn Mòr
Caol Ila 10YO PX
Sherry Hogshead 


Limitowana edycja whisky typu single cask z destylarni Caol Ila na wyspie Islay, składająca się z 280 butelek, z których każda jest ręcznie numerowana. Zabutelkowana w 2023 roku z mocą 57% przez Carn Mor, który jest niezależnym oddziałem rozlewni Morrison Scotch Whisky Distillers. Whisky leżakowała przez dziesięć lat w beczkach typu PX Sherry Hogshead. W smaku dominują nuty: dymu, orzechów, kawy, świeżo mielonego pieprzu, suszonych śliwek w czekoladzie, czerwonej porzeczki czy agrestu, natomiast w aromatach królują: słodki dym, czekolada oraz leśne owoce. Finisz jest średni, z wysuwającymi się na pierwszy plan nutami: czekolady, skóry, orzechów oraz pieprzu.

edycja whisky live warsaw 2022

CàRN MòR
Laphroaig 9YO
SHERRY HOGSHEAD

Limitowana edycja whisky typu single cask z destylarni Laphroaig, składająca się z 271 butelek, z których każda jest indywidualnie numerowana. Zabutelkowana w 2022 roku z mocą 63,8% przez Carn Mor, który jest niezależnym oddziałem rozlewni Morrison Scotch Whisky Distillers. Whisky leżakowała przez dziewięć lat w beczkach ex Oloroso Sherry HHD. W aromatach dominują nuty popiołu, szpitala, jodyny, wędzonego boczku, wzbogacone nutami rodzynek, czekolady, skórki pomarańczy i nieco toffi.

edycja whisky live warsaw 2021

Bimber whisky
Port Cask #29

Limitowana edycja whisky wyprodukowanej w londyńskiej destylarni otwartej przez Polaka Dariusza Płażewskiego, gdzie produkcja odbywa się według tradycyjnych metod z jęczmienia pochodzącego z jednej farmy. Whisky festiwalowa dojrzewała w beczkach po porto, co pozwoliło jej nabrać niepowtarzalnych not degustacyjnych oraz pięknego, rubinowego koloru. Edycja składa się z 291 butelek, gdzie każda jest indywidualnie numerowana. Whisky jest zabutelkowana z naturalną mocą 58,7%.

edycja whisky live warsaw 2018

SÄNTIS MALT
PRIVATE SELECTION VIN SANTO FINISH

Dymna wersja single cask, która poddana została procesowi finiszowania w specjalnej, 50 litrowej beczce, w której uprzednio spoczywało słodkie, włoskie Vino Santo. Ponieważ beczka niewielka, cała edycja zamknęła się liczbą 84 butelek z naturalną mocą 64,4%.

EDYCJA WHISKY LIVE WARASAW 2017

AMRUT
SPECTRUM BATCH 2

Whisky dojrzewała w specjalnie stworzonej beczce, złożonej z pięciu innych: dąb amerykański, francuski, hiszpański oraz beczki po sherry Oloroso i Pedro Ximenez. Tworząc finalną beczkę z: amerykańskiego i francuskiego dębu, ex sherry Oloroso i ex sherry Pedro Ximenez. Posiada Intensywny bursztynowy kolor oraz intensywne aromaty rodzynek, fig, śliwek, pomarańczy, czekolady, kawy, skóry, cynamonu i tytoniu.

EDYCJA WHISKY LIVE WARASAW 2016

Teeling
Single cask madeira

Spośród setki występujących jest jedyna w swoim rodzaju. Pojawia się tylko tu, na festiwalu w Warszawie. Leżakowała w beczce po Maderze od 2004 roku dzięki czemu nabrała winnych aromatów i wzmocnionego charakteru. Butelkowana z mocą beczki, niefiltrowana. Wyprodukowano jedyne 306 butelek.

EDYCJA WHISKY LIVE WARASAW 2015

Glenfarclas
15 Years Old

15 letnia whisky dojrzewająca w beczkach po sherry, zdobywca 95 punktów u Jima Murraya. Posiada niezwykle potężny aromat sherry z odrobiną mięty. Na podniebieniu oprócz sherry odczuwalny jest również posmak rodzynek, skórki pomarańczowej i orzechów włoskich. Wykończenie whisky wyjątkowo długie, skomplikowane. Poprzez dodanie wody uwalnia się ogrom słodyczy.

EDYCJA WHISKY LIVE WARASAW 2015

Kavalan
Selection Peaty Cask

Wyjątkowa edycja zdobywającej coraz większą popularność na świecie tajwańskiej whisky Kavalan, butelkowana z okazji warszawskiego festiwalu Whisky Live Warsaw 2015.
Seria mocno limitowana, butelkowana z mocą beczki (54%), niefiltrowana na zimno. Whisky o naturalnym kolorze wynikającym z leżakowania w beczce, w której wcześniej przebywała whisky torfowa – stąd też dymne akcenty w smaku.

EDYCJA WHISKY LIVE WARASAW 2014

The speakeasy
Blended Malt

W skład whisky wchodzą destylaty słodowe z takich destylarni jak Ardbeg, Bowmore oraz Caol Ila. Whisky o kolorze jasno złotym. W zapachu torfowa, ale jednocześnie słodka. Wanilia, lukrecja, sherry, rodzynki, suszone daktyle, zroszony deszczem ciepły asfalt, nuta soli oraz mięty w tle.
W smaku oleista i słodka na języku i podniebieniu. Dymna, torfowa z pikantnymi przyprawami oraz świątecznym suszem owocowym.